Materiály a spracovanie

Pre výrobu nášho nábytku vyberáme tie najkvalitnnejšie materiály. Drevo, ktoré pre výrobu používame, pochádza z českých a slovenských lesov. Nábytok vyrábame na Vysočine, v malej dedinke Herálec, priamo v srdci Žďárských vrchov. Mnoho výrobných procesov stále robíme ručne - napr. brúsenie, olejovanie, zaoblenie hrán alebo úpravy úchytiek dlátom. Snažíme sa klásť dôraz na prirodzené, tradičné spracovanie a kvalitu použitého materiálu.

Drevo

Drevo patrí medzi najstaršie materiály, ktoré sa člověk naučil používať. S jeho podobami sa stretávame počas celého svojho života. Pri výrobe nášho masívneho nábytku sa snažíme vyzdvihnúť jeho prirodzenosť a čo naviac využiť jeho vlastnosti. Poďme si spolu predstaviť dreviny, z ktorých vyrábame nábytok.


Povrchové úpravy dreva

Povrchová úprava dodá drevu jedinečný vzhľad. Vďaka lakovaniu a moreniu bude povrch dreva lesklý, matného vzhľadu zas docielime vďaka olejovaniu. Každá táto povrchová úprava má svoje prednosti, ktoré si môžete prečítať nížšie.


Výroba


Základom všetkého je kvalitná surovina - smrkové drevo je ťažené v Beskydách, buk a dub z oblastí na východe Slovenska. Než sa drevo dostane do výroby v Herálci, prejde spracovaním na píle. Tam je narezané na fošne a následne sa v sušiarni prirodzeným procesom sušenia zbaví nežiadúcej vlhkosti. Snažíme sa dodržovať klasický truhlársky postup pri práci s drevom, preto mnoho prácí prebieha vo výrobe ručne - pekne po starom.


Textílie

Všetky textiíie k nášmu detskému nábytku Domino® a Domino Bubliny® pre nás vyrába naša dcerská spoločnosť Domestav Trend s.r.o. Používané látky sa vyrábajú v Španielsku a následne sa posielajú do Talianska na farbenie – až potom idú k nám. Na šicej dielni sa potom látky nastrihajú podľa požadovaných strihov, všetko sa zošije, zabalí a ide k Vám. 

Pozrite si najnovší katalóg

Katalógy, cenníky, schémy